Montáž bezpečnostního kování na dveře

Na přelomu července a srpna jsme prováděli montáž bezpečnostního kování na dveře. Kompletní výměna zámku na dveřích byla již nutná. Nejenom, že původní bezpečnostní vložka již nesplňovala zásady bezpečnosti, ale instalace nového kování na dveře s ochraným štítem značně zvýšila odolnost dveří proti násilnému vniknutí. U starých dveří je nutná značná trpělivost, jelikož nový zadlabací zámek, vložku i kování je nutno správně usadit.

Původní zámek na dveřích

Zámečník by při výměně zámku měl vždy brát zřetel na správné dolehnutí jednotlivých součástí dveřního zabezpečení (vložka, kování, zámek, ochranný štít) a zajistit také lehké a souvislou otočnost klíče ve vložce bez zadrhávání.

Vchodové dveře bez vložky, kování i zámku Instalace zadlabacího zámku Zadlabací zámek musí správně doléhat Nová bezpečnostní vložka ve dveřích

Bezpečnostní kování na dveře, tím spíše na vchodové dveře od bytu, je v dnešní době často opomínaným bezpečnostním rizikem. Zámečnictví Famikl důrazně doporučuje všem svým zákazníkům, aby zvážili, zda invistice v řádu stovek - až maximálně tisíc má smysl, pokud chrání majetek mnohonásobně vyšší hodnoty a životy obyvatel bytu.

Výměna zámku u dveří je hotova Nové bezpečnostní kování na dveře

Jako ideální bezpečnostní vložku můžeme doporučit například Titan K1 či Tokoz Tech 300, kování s dveřním štítem pak Vemak V1(zde varianta "chrom") a špatnou volbou zadlabacího zámku určnitě není kupříkladu Hobes 24026 či Hobes 02-04.


Nastavení soukromí

Stránky Famikl.cz disponují soubory cookies, které zejména slouží k měření návštěnosti. Zajišťují tak kvalitňování našich služeb na základě zákaznických preferencí a zájmů o různá témata či služby. Tyto identifikátory mohou obsahovat osobní údaje (pokud za osobní údaje považujete šířku displaye nebo například první navštívenou stránku). Soubory cookies jsou také nutné ke bezchybnému spuštění pluginů sociálních služeb. Všechna data používáme čiště v anonymizovaném režimu, kdy není možné z dat vyčíst více než technické parametry zařízení a anonymní pohyb po stránkách.