Servis dveří družstevního domu - Praha 9

Pravidelná údržba je základem hladkého chodu dveří. Zejména v na jaře a na podzim, kdy dochází k výkyvům teplot a jednotlivé součásti dveří (zadlabací zámek, bezpečnostní vložka, kování či zavírač) mohou vypovědět službu. Právě v těchto obdobích doporučujeme provádět preventivní servis, který nejen pomáhá hladkému vstupu do objektu, ale zároveň slouží jako prevence proti nedovírání dveří a zamezení vstupu nepovolaných osob.

Výměna prsklé dveřní zástrče

I sebepevnější materiály dokáží změny teplot a mechanické opotřebení nakonec zdolat. V tomto případě prsklá dveřní zástrč u dvoukřídlých dveří způsobovala neschopnost plného dovírání vchodových dveří. To nejen může vést k průvanu prostorách, ale také ke případnému vstupu hlodavců či jednoduššímu otevření dveří nepovolanými osobami pomocí hrubé síly.

Vchodové dveře bez vložky, kování i zámku Vchodové dveře bez vložky, kování i zámku Vchodové dveře bez vložky, kování i zámku Vchodové dveře bez vložky, kování i zámku

Po výměně dveřní zástrče provedlo naše zámečnictví také celkovou údržbu dveří (promazání a seřízení dveřních vložek) a správné nastavení dveřního zavírače (tzv. brano). Správné nastavení zavírače je důležité jak z důvodu případného rušivého bouchání dveří, tak z důvodu nepříliš dlouhého zavírání dveří.

Vchodové dveře bez vložky, kování i zámku

Kromě opravy zástrče, seřízení a promazání náš zámečník též provedl kontrolu a dotažení všech součástí dveří a zavíracího systému. Rádi bychom též upozornili, že zámečnické činnosti jako je servis dveří či opravy zámků, kopírování klíčů či realizace sghk provádíme nejenom pro družstva, firmy, ale i jednolivce.